Україна може увійти в десятку найбільших виробників журавлини

Україна може увійти в топ-10 країн, що вирощують журавлину, повідомляє «Pro-Consulting». За даними аналітиків видання, торік в Україні зібрали 338 тонн ягоди. Однак потенціал набагато більший – наприклад, 2013 року зібрали 800 журавлини.

Все залежить від методу збору. Українці збирають ягоду в лісах вручну, в світі журавлину вирощують на плантаціях і врожай збирають промисловим методом. Саме через це є причинами спаду виробництва журавлини в останні роки в Україні.

Експерти галузі радять українським виробникам ягід орієнтуватися на Білорусь та Латвію. Ці країни торік зібрали 451 і 344 тонн журавлини відповідно. Таким чином випереджаючи Україну і Македонію. Остання зібрала в 2017-му 303 тонн таких ягід.

Аналітики зазначають, що вирощування плантації з журавлиною є перспективним видом ягідництва, зважаючи на поширення ідей здорового харчування у суспільстві. До того ж, нові господарства можуть отримати державну підтримку в рамках програми на 2017-2021 роки. Держава виділяє фермерам кошти у сукупному розмірі до 1% ВВП, що формується в сільському господарстві.

Має журавлина й «кліматичні» плюси. Вона любить вологу та не боїться заморозків. Росте в північних областях і дає врожай до 60 років.

agro-business.com.ua

Напрямки